A A A

Projekt "Ez mafê xwe dizanim"

W latach 2014-2016 wraz z Instytutem Kurdyjskim w Brukseli, Fundacją Pro-Humanitate (Niemcy) i Kurdi-Der (Kurdystan turecki) realizowaliśmy projekt naukowo-dydaktyczny Znam swoje prawa/Ez mafê xwe dizanim. Celem projektu, realizowanego w ramach programu Erasmus Plus była analiza sytuacji języka kurdyjskiego w Kurdystanie tureckim, zebranie doświadczeń działających tam organizacji pozarządowych specjalizujących się w edukacji językowej i kulturalnej, a następnie opracowanie ich w postaci publikacji podsumowującej zawierającej wskazówki mogące być przydatne dla kurdyjskich organizacji zarówno w Turcji jak i w Europie.

 • Podręcznik

  Ukazał się podręcznik Ez mafê xwe dizanim! I know my rights! - publikacja będaca owocem naszego projektu badawczo-dydaktycznego Znam swoje prawa! Ez mafê xwe dizanim! I know my rights! realizowanego w latach 2014-2016 we współpracy z Kurdyjskim Instytutem w Brukseli (Belgia), organizacją Pro-Humanitate (Niemcy) i Kurdi-Der (Kurdystan północny/Turcja). Projekt realizowany był w ramach program Erasmus Plus.

 • Plac Hiszpański w Brukseli

  Delegacja naszego zespołu na konferencji w Brukseli

  Między 22 a 24 września 2016 roku delegacja z Pracowni Studiów Kurdyjskich Uniwersytetu Jagiellońskiego uczestniczyła w obchodach Kurdistan Cultural Week zorganizowanego przez Instytut Kurdyjski w Brukseli. W skład delegacji weszli: dr Renata Kurpiewska-Korbut, Karol Kaczorowski i Krzysztof Lalik.

 • Wizyta w szkole ormiańskiej

  Spotkania w ramach projektu "Znam swoje prawa"

  W dniach 19-20 września 2015 roku odbyła się w Małopolsce seria spotkań studyjnych w ramach projektu "Znam swoje prawa" (I Know My Rights/Ez mafe xwe dizanim) realizowanego wspólnie przez Instytut Kurdyjski w Brukseli, Kurdi Der (Kurdystan turecki), Pracownię Studiów Kurdyjskich IO UJ i Prohumanitate (Niemcy).

 • Projekt Ez mafê xwe dizanim!

  W ramach seminarium Studia kurdyjskie w perspektywie postkolonialnej zapraszamy serdecznie na wyjątkową relację z wyprawy do Kurdystanu (cz. północna/tj. Turcja) studentów iranistyki ZI IO UJ Pani Olgi Sewiłło i Pana Oskara Podlasińskiego oraz członka naszego projektu badawczego Pana Krzysztofa Lalika. Wyjazd odbył się w ramach realizowanego przez nas wspólnie z Instytutem Kurdyjskim w Brukseli projektu „Ez mafê xwe dizanim! I Know my rights!" finansowanego ze środków programu Erasmus Plus. Zapraszamy serdecznie w piątek 15.05.2015 o godz. 16.30 do sali 404 przy al. Mickiewicza 9/11. Piątek, 15.05.2015.

 • Wspólny projekt na rzecz praw młodzieży kurdyjskiej

  Uniwersytet Jagielloński został partnerem realizowanego przez Instytut Kurdyjski w Brukseli projektu dotyczącego praw człowieka i adresowanego do młodzieży kurdyjskiej w Turcji i Europie.