A A A

Podręcznik

Ukazał się podręcznik - publikacja będaca owocem naszego projektu badawczo-dydaktycznego Znam swoje prawa! Ez mafê xwe dizanim! I know my rights! realizowanego w latach 2014-2016 we współpracy z Kurdyjskim Instytutem w Brukseli (Belgia), organizacją Pro-Humanitate (Niemcy) i Kurdi-Der (Kurdystan północny/Turcja). Projekt realizowany był w ramach program Erasmus Plus.

 

Celem projektu była analiza sytuacji języka kurdyjskiego w Kurdystanie tureckim, zebranie doświadczeń działających tam organizacji pozarządowych specjalizujących się w edukacji językowej i kulturalnej, a następnie opracowanie ich w postaci publikacji podsumowującej zawierającej wskazówki mogące być przydatne dla kurdyjskich organizacji zarówno w Turcji jak i w Europie. W ramach projektu odbyło sie także kilka wizyt studyjnych w Belgii, Kurdystanie, Niemczech, a także jedna w Krakowie - jesienią 2015 roku. W zadaniach projektu wzięli też udział: dr Joanna Bocheńska, Krzysztof Lalik, Karol Kaczorowski, dr Renata Kurpiewska-Korbut, a także studenci krakowskiej iranistyki. Współautorami podręcznika ze strony UJ są: Krzysztof Lalik, Karol Kaczorowski, Joanna Bocheńska, (www.kurdishstudies.pl) oraz Olga Sewiłło i Oskar Podlasiński (studenci ZI IO). W ramach organizacji wizyty studyjnej w Krakowie współpracowaliśmy także z Olgą Ślepowrońską (Projekt Czuj-Czuj), Szkołą Ormiańską działającą pod auspicjami Ormiańskiego Towarzystwa Kulturalnego, oraz liceum w Bochni za co serdecznie dziękujemy.

 

Podręcznik zatytułowany Ez mafê xwe dizanim! I know my rights! jest dostępny na stronie Kurdyjskiego Instytutu w Brukseli.