A A A

GALERIA

 • Wigbertson Julian Isenia, University of Amsterdam

  Konferencja Gender, Citizenship and Resistance in Minoritized Communities

  Poniżej przedstawiamy fotorelacji z konferencji Gender, Citizenship and Resistance in Minoritized Communities, która miała miejsce w dniach 11-12.03.2024 na Uniwersytecie Oslo w ramach projektu ALCITfem.

 • Seminarium ALCITfem w Sztokholmie

  W dniu 9 marca 2024 zespół projektu ALCITfem gościł w Bibliotece Kurdyjskiej w Sztokholmie, gdzie przedstawiliśmy rezultaty naszych badań w języku kurdyjskim i angielskim.

 • Otwarcie wystawy w Warszawie - październik 2023

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć przedstawiających otwarcie wystawy Kobieta, życie, wolność. Praca kurdyjskich kobiet oczami kurdyjskich fotografek, które miało miejsce 12.10.2023 w Muzeum Azji i Pacyfiku oraz panel z udziałem kurdyjskich fotografek, a także z późniejszych imprez towarzyszących.

 • fot. Maria Dziarmaga

  Otwarcie wystawy w Muzeum Manggha

  Poniżej przedstawiamy zdjęcia z wystawy Jin, jiyan, azadî (Kobieta, życie, wolność) - życie codzienne i zaangażowanie społeczne kurdyjskich kobiet w Kurdystanie i diasporze prezentowanej w październiku 2023 w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha; oraz z wydarzeń towarzyszących - pokazu filmu Anioły z Sindżaru. Ludobójstwo XXI wieku wraz ze spotkaniem z reżyserką Hanną Polak (19.10.2023), jak też spotkanie z Ebrahimem Alipooorem, kurdyjskim fotografikiem z Kurdystanu irańskiego, które miało miejsce 18 października w Muzeum Etnograficznym w Krakowie

 • Drugie seminarium w Krakowie

  Przedstawiamy zdjęcia z drugiego seminarium projektu ALCITfem w Krakowie, które miało miejsce na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w dniach 05-09.10.2023.

 • Seminarium w Oslo

  Poniżej zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego seminarium w Oslo, które odbyło się w dniach 4-7.04.2022 w Fafo - Instytucie Badań Społecznych i Pracy.

 • Mulher, Vida, Libertade - vida diária e envolvimiento social das mulheres curdas

  Poniżej zapraszamy do obejrzenia naszej wystawy Mulher, Vida, Libertade - vida diária e envolvimiento social das mulheres curdas no Curdistão e na Diáspora (Jin, jiyan, azadî / Kobieta, życie, wolność - życie codzienne i zaangażowanie społeczne kurdyjskich kobiet w Kurdystanie i diasporze), które odbyło się w Casa da Horta w Porto w dniu 9.10.2021.

 • Seminarium w Krakowie

  Poniżej przedstawiamy kilka fotografii dokumentujących krakowskie seminarium ALCITfem, które odbyło się w formie hybrydowej w dniach 4-6.10.2021.

 • Otwarcie wystawy w Muzeum Azji i Pacyfiku

  Poniżej przedstawiamy zdjęcia z otwarcia wystawy Jin, jiyan, azadî (Kobieta, życie, wolność) - życie codzienne i zaangażowanie społeczne kurdyjskich kobiet w Kurdystanie i diasporze, które odbyło się 13.05.2021 w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

 • Jezydzi w Gruzji, fot. AR

  Fotografie Artura Rodziewicza

  Zapraszamy na stronę z fotografiami Artura Rodziewicza.

 • Kurdystan irański

  Fotografie Joanny Bocheńskiej

  Zapraszamy na stronę prezentującą fotografie Joanny Bocheńskiej.