A A A

GALERIA

 • Zdjęcia z konferencji międzynarodowej - 2016

  Pod linkiem prezentujemy Państwu zdjęcia z miedzynarodowej konferencji zatytułowanej "Uncovering The Past Towards the Future, Uniting Experiences and Values. Kurdistan in Western and Eastern Research Tradition", zorganizowanej w ramach naszego projektu, która odbyła się w dniach 24-26.10.2016 w salach Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 • Zdjęcia z wyprawy badawczej do Kurdystanu Płn

  Z przyjemnością prezentujemy tutaj Państwu zdjęcia z wyprawy badawczej do północnego Kurdystanu (Kurdystan turecki), która odbyła się w kwietniu 2015 roku, a w której skład wchodzili reprezentaci organizacji naukowych i kulturalnych z Polski, Beglii, Niemiec i Kurdystanu północnego. Autor zdjęć: Krzysztof Lalik.

 • Konferencja

  Zdjęcia z konferencji "Kurdystan i jego mieszkańcy"

  Poniżej prezentujemy zdjęcia z konferencji "Kurdystan i jego mieszkańcy: perspektywy badawcze", która odbyła się w dniach 26-27.10.2015 w siedzibie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 3.

 • Zdjęcia ze spotkań w Małopolsce_09.2015

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkań studyjnych w dniach 19-20 września 2015 roku jakie odbyły się w Krakowie (szkoła ormiańska i prezentacja Olgi Ślepowrońskiej) i w Bochni (w tamtejszym liceum). W spotkaniach wzięli udział uczestnicy projektu "Znam swoje prawa" z Instytutu Kurdyjskiego w Brukseli, Kurdi Der w Diyarbakir oraz członkowie Pracowni Studiów Kurdyjskich UJ. Zdjęcia są dostępne pod linkiem.

 • Rzeźby Seywana Saeediana

  Zapraszamy do obejrzenia rzeźb Seywana Saeediana, kurdyjskiego twórcy pochodzącego z Mahabadu (Kurdystan irański), obecnie mieszkającego w Diyarbakir (Kurdystan turecki). Zdjęcia wykonano w jego pracowni w Diyarbakir w lipcu 2015 roku, są dostępne pod linkiem. Fot. Joanna Bocheńska.

 • fot. Olga Sewiłło

  Projekt Ez mafê xwe dizanim!

  Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z wyjazdu badawczego w ramach projektu Ez mafê xwe dizanim!/I know my rights autorstwa Pani Olgi Sewiłło.

 • Wystawa Chrisa Kutschery w Krakowie i w Warszawie

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia wystawy Madame et Monsieur Chris Kutschera, która odbyła się w październiku 2014 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, a następnie w marcu 2015 na Uniwersytecie Warszawskim.

 • Kurdish literature -seminar

  Pod poniższym linkiem znajdują się zdjęcia z międzynarodowego seminarium zorganizowanego w ramach projektu pt. Kurdish Literature, Between Borders, Past and Modernity, które odbyło się 21.10. 2014 roku w Sali Bobrzyńskiego Collegium Maius UJ

 • Sztuka i artyści w Kurdystanie północnym

  Pod poniższym linkiem znajdują się zdjęcia ze spotkania z kurdyjskim artystą i działaczem na rzecz rozwoju życia artystycznego Barişem Seyitvanemç Spotkanie odbyło się 26 marca 2014 roku w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

 • The Diverse Heritage of Yezidi Tradition -seminar

  Pod poniższym linkiem znajdują się zdjęcia z zorganizowanego przez nas w ramach projektu międzynarodowego seminarium The Diverse Heritage of Yezidi Tradition, Kraków Uniwersytet Jagielloński, Sala Bobrzyńskiego, 13.11.2013

 • na Uniwersytecie Artuklu, Mardin

  Wyjazd badawczy do Kurdystanu 2013

  Zdjęcia z naszego wyjazdu badawczego do Kurdystanu w ramach realizacji projektu, lato 2013

 • Kurdowie w fotografii Joanny Bocheńskiej

  Portety fotograficzne

  Portrety są pomieszane. Przeszłość i przyszłość, znani i nieznani, czarnobiali lub kolorowi. Żadnego czasu historycznego od… do. Są wymieszane jak moje wspomnienia. Każdego ranka obieram jedno z nich towarzyszem podróży…

   

 • Drzwi do raju. Kurdystan iracki z innej perspektywy.

  Fotografie Joanny Bocheńskiej

  Terytorium dzisiejszego Kurdystanu to obszar gdzie według niektórych hipotez miał się znajdować się biblijny Eden. Przez długie dziesięciolecia europejscy podróżnicy i badacze wędrowali po Bliskim Wschodzie śladami Biblii – i jak przekornie udowadnia Edward Said – siebie samych. W epoce romantyzmu Orient stawał się nieraz wyimaginowanym „rajem” artystów i pisarzy zaludniających swoje dzieła dzikimi bestiami lub tajemniczymi pięknościami.